BALTIC BUSINESS INVESTMENTs

Miks investeerida kinnisvarasse koos investorgrupiga

Nõudlus üüripindade järele ületab jätkuvalt märkimisväärselt pakkumist. Hetkeolukord on selline, et üürikortereid on üle Eesti tuhandeid vähem kui vaja. 

Selline olukord näib jätkuvat veel aastateks. 

Seda eriti praegu, kus Eestisse on jõudnud kümned tuhanded põgenikud Ukrainast ja samuti on palju inimesi, kes on lahkunud Venemaalt.

Selle tulemusena on tõusmas nõudlus kinnisvara üürimise järele.

Vaatame nüüd nelja põhjust, miks on grupiinvesteerimine rahaliselt mõistlik.

1. Mastaabisääst

Majandustermini „mastaabisääst“ peamine tähendus seisneb selles, et on olemas kulusid vähendav eelis kasvamisel üle teatud piiri.

Investopedia määratleb „mastaabisäästu“ eelisena, „mis tekib mingi toote suurenenud valmistamisest. Mastaabisääst tuleneb pöördseosest toodangu hulga ja tooteühiku otsekulude vahel.“

Kuidas käib see kontseptsioon kokku väitega, et grupiinvesteerimine on palju kasulikum kui üksinda kinnisvarasse investeerimine?

Siin on Sulle lihtne näide. Kui Sinu grupp on 12 kuu eest kogunud Sinu grupile kuuluvalt kinnisvaralt 10 üüri, ning äkki vajab katus parandamist. 

See on palju parem juhus, kui koguda 12 kuu eest ainult Sulle kuuluvalt kinnisvaralt ühte üüri, ning siis vajab selle katus parandamist.

Põhimõte kehtib veelgi enam, kui lisada võrrandisse rohkem üksikomandis olevaid kinnisvarasid. 

10 individuaalse kinnisvara haldamise kulud, mis võivad olla hajutatud suurele alale, ja erinevate ehitusettevõtjate palkamisele võivad olla rängad. 

Kulud võivad olla palju suuremad ja haldamine vähem tõhus ning vähem ökonoomne, kui seda on ühele grupile kuuluva 10 kinnisvara haldamine ühes geograafilises piirkonnas.

Mastaabisääst

 

2. Suurem kontroll kinnisvara väärtuse üle

Kinnisvara üksikomanikuna oled Sa peaaegu täielikult turujõudude meelevallas.

Kui Sul on vaja müüa langeval turul, on Sinu käed suhteliselt seotud. Sinu kinnisvara väärtuse määrab see, kui palju eest on teised sarnast kinnisvara sel ajahetkel selles piirkonnas müünud.

Grupiomandis olevat kinnisvara tajutakse selle ärilise loomuse tõttu mõnevõrra teisiti. 

Seda hallatakse ja juhitakse kui ettevõtet ning seetõttu on selle väärtus määratletud samamoodi nagu ühel äriettevõttel. See tähendab, et väärtus on palju enam Sinu enda kätes.

Ettevõtteid väärtustatakse suuresti nende kasumlikkuse järgi sarnasel viisil; grupiomandis olevat kinnisvara hinnatakse selle neto tegevustulu järgi.

Midagi nii lihtsat nagu päikesepaneelide lisamine või mõned tasulised parkimiskohad on kaks näidet, mis võivad mõjutada väga positiivselt Sinu kinnisvara kasumlikkust ja omakorda selle väärtust.

Grupi kinnisvaraga on palju rohkem võimalusi oma haldus- ja ettevõtlusoskustega suurendada kinnisvara väärtust ja seda sõltumatult ümbritsevast kinnisvaraturust.

BBIs pakume oma katusepindu, ümbritsevat maad jms võimalikele üürnikele, kes võiksid soovida seda kasutada. Vahel saame üüriga lisatulu, vahel mitte, kuid jätkame pakkumist.

Lühidalt, Sul on võimalik kulusid vähendades ja tulu suurendades kasvatada oma grupi kinnisvara väärtust.

 

3. Positiivne rahavoog

Lisaks juba eelpool nimetatud ideedele, nimelt päikesepaneelidele ja tasulistele parkimiskohtadele, on mitmeid teenuseid, mida saab lisada oma grupi kinnisvarale, et kasvatada positiivset rahavoogu.

Lisaks kehtib siin vana kõnekäänd, et ära pane kõiki mune ühte korvi. Üksikomandis oleva kinnisvara üürniku puudumisel peatub Sinu rahavoog. 

Seevastu, kui Sinu grupi kinnisvaras on näiteks üks miniladu vaba, on selle mõju Sinu rahavoole väiksem, sest Sa kogud endiselt üüri kõikidelt teistelt miniladudelt.

Rahavoog kinnisvarast

 

4. Maksusoodustused

Suurim maksusoodustus on see, et kinnisvaratulu – nii üüritulu kui ka müügist saadavat tulu – käsitletakse passiivse tuluna. See tähendab, et kui tegutsetakse eraisikuna, rakendatakse tulule ainult tulumaksu. Ei ole sotsiaalkindlustust, töötuskindlustusmakseid ega pensionifondi makseid.

Grupina tegutseme kui ettevõte, nii et läheb veelgi paremaks. Me saame teha kõik kulutused enne maksustamist ja nii maksustatakse vaid meie välja makstud kasum, s.t dividende.

Täiendava nõu saamiseks võta ühendust professionaalse maksuadvokaadiga.

 

Kokkuvõte

Praeguses muutlikus majanduskliimas on investorgrupi kinnisvara reaalne vara, mis on Sinu investeerimis- ja jõukuse loomise strateegia keskmes.

Lühemate üüritähtaegade tõttu, mis jätavad võimaluse regulaarseks üüritõusudeks, on investorgrupi varadel väiksem risk võrreldes teiste kinnisvarainvesteeringutega. See kehtib eriti meie Nutilaod investeeringute puhul, kus me saame üüre kasvõi igakuiselt korrigeerida, kui me näeme selleks võimalust.

Ka valitsev demograafiline olukord on soodne. Elanike arvu järsk kasv Eestis suurendab nõudlust igat tüüpi kinnisvara järele.

Tunned huvi? Grupp on avatud liitumiseks igaühele. See on tasuta ja ei kohusta Sind millekski. Sa saad ise valida, kas osaled investeeringus või mitte – kõik sõltub täielikult Sinust.

Kinnisvarasse investeerimine vajab plaani. Kas Sul on olemas?

Saa endale TASUTA 7-sammuline personaalne investorplaan

Ütle meile, kellele ja kuhu saame saata investorplaani

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Toome Sinuni peatselt järgmise projekti – tekita passiivset tulu kinnisvaraga!

Tahad esimesena kuulda järgmisest kinnisvara projektist, millesse saad investeerida?

Loe rohkem selliseid blogisid